Jdi na obsah Jdi na menu
 


Island - Návrh --Ústavní rady doručen Parlamentu

Ústavní rada předložila 30.7.2011, Ástě Ragnheidě Jóhannesdóttir, předsedkyni islandského Parmamentu, návrh nové Ústavy. Návrh byl jednohlasně přijat na posledním zasedání Rady ve středu 27.7.2011. Hlavními tématy byly decentralizace, transparentnost a odpovědnost.

Salvör Nordal, předseda Ústavní rady řekl, že tým je hrdý na svou práci, kterou má v plánu dokončit ve spolupráci s dalšími politiky a celým národem. „Přejeme si, aby probíhala co nejširší diskuse na všech úrovních společnosti“.

Ásta Ragnheiður poděkovala Radě za dobře odvedenou práci a řekla, že doufá v to, že Islanďané dostali v pravý čas novou Ústavu, která je nejen potěší, ale budou na ni moci být také hrdí.

Parlament návrh nyní projedná a očekává se, že budou provedeny určité změny. Tisková zpráva říká, že Rada se dohodla, že by lidem měla být poskytnuta možnost navrhnout změny v Ústavě předtím než Parlament návrh definitivně schválí.

Na otázku, jak se Rada vyjádří ke změnám, které může Parlament provést, Salvör odpověděl: „My samozřejmě předpokládáme, že poté, co Rada dokončila svou práci, někteří lidé budou komentovat změny. Jsme také ochotni náš návrh znovu přepracovat, pokud by k němu byly závážné připomínky“.

Ari Teitsson, místopředseda Ústavní rady řekl, že návrh je dobrým základem pro novou Ústavu. Na otázku, zda se tento návrh stane novou Ústavou odpověděl: „Myslím, že je téměř jisté, že to, co jsme nyní předložili národu, bude použito. Možná nepoužijeme všech 114 článků, jsem ale pevně předsvědčen o tom, že drtivá většina jich zůstane beze změny“.

Nakonec zástupci Rady zdůraznili, aby lidé nepromeškali příležitost si návrh prohlédnout a případně okomentovat.

 

Zdroj: http://www.visir.is/frumvarp-stjornlagarads-afhent-althingi/article/2011707309938

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blood Pressure Readings Explained

(AHieptitithDut, 8. 10. 2018 3:29)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-feminin-u20/

Natural Ways to Downgrade Blood Distress

(Anemysteenia, 26. 7. 2018 23:21)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-20-mg-sans-ordonnance/

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

(AlbertCaK, 4. 6. 2018 2:10)

The prostate related is the central section of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate is situated just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient to the patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.Prostate infection, also called prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of kinds of prostate infection. It is brought on by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of the particular defect inside gland and the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be due to trauma towards the urinary tract or by infections received from other parts from the body. A patient may feel testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal with the prostate defect then the utilization antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not yet to determine the sources of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective diet is important. These are some in the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for health and wellness and will also also keep your urinary track clean.

2. Some studies declare that a couple of ejaculations weekly will prevent cancer of prostate.

3. Eat steak moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef every week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to adopt to make sure a wholesome prostate is always to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you ought to select prostate examination at least one time 12 months.

Na webu www.najemnicicz.ic.cz v rubrice JE LIBO ISLAND ho zdravíme

(WIKINGER, 11. 1. 2012 1:21)

A budeme ho následovat.Pojdte společně s námi.

Re: Na webu www.najemnicicz.ic.cz v rubrice JE LIBO ISLAND ho zdravíme

(Lenka, 11. 1. 2012 10:27)

Souhlasím, že Island je pro nás určitě dobrá inspirace a to hlavně v tom, že Islanďané se nebojí projevit svůj názor. I na Island je ale potřeba se dívat kriticky a uvědomit si, že některé kroky jsou přinejmenším velmi diskutabilní, ne-li naprosto špatné, jako např. dvojí zamítnutí splacení zahraničních dluhů.

Re: Re: Na webu www.najemnicicz.ic.cz v rubrice JE LIBO ISLAND ho zdravíme

(WIKINGER, 29. 1. 2012 4:32)

Máme zprávy,že sami ISLANDANÉ nechtějí,aby tisk neustále opakoval,že nechtějí ty dluhy zaplatit.Jejich banky už jsou připraveny TO ZAČÍT VYROVNÁVAT .Nezapomente,že hlavní A NEBEZPEČNÉ na islandské revoluci je ,že vytvoříli jako první na světě ÚSTAVU OD OBČANŮ PRO OBČANY a to elektronickou cestou ,za pomoci celého světa, nejmodernějsí metodou CROWDSOURCING ,která se překládá jako MOUDROST DAVU.Co kdyby NAS Nezávislé A Solidární to napadlo také udělat.

Re: Re: Re: Na webu www.najemnicicz.ic.cz v rubrice JE LIBO ISLAND ho zdravíme

(Lenka, 29. 1. 2012 16:02)

Můžete mi dát kontakt na zdroj, podle kterého Islanďané nechtějí být uvádění jako ti, co nechtějí splácet? Věřím, že část z nich určitě se splacením souhlasí, ale obě referenda dopadla zamítavě. (V prvním byla proti velká většina obyvatel, ve druhém to bylo mnohem méně - v některých oblastech bylo pro splacení téměř 50% - ale pořád ještě byla většina proti).

Re: Re: Re: Re: Na webu www.najemnicicz.ic.cz v rubrice JE LIBO ISLAND ho zdravíme

(WIKINGER, 30. 1. 2012 0:12)

Dejte si nejprve www.seznam.cz pak do něho web www.najemnicicz.ic.cz přímo do vyhledavače seznamu.cz a hledáním by se měl objevit ČERNÝ web nájemníků úplně nahoře pod ním šnůra dalších webů,které se za NAS řadí asi třetí je váš web MÝMA OČIMA.Hledejte dále dole web islandska revoluce.webnode.cz kde v diskuzi dne 21.7.2011 vložila Pavla Dagsson z Islandu vzkaz.Smysl je,že Islandané neodmítli platit dluhy,ale vysoké úroky,které jim nacpali BRITOVE a NIZOZEMCI A DÁLE SE PÍŠE,že Landsbanki začne pravděpodobně už letos ten tunel na Islandu platit.Děkujeme za vzkaz o zákoně,kterým by měli být souzeni na Islandu viníci vaší krize.Začali jsme s jeho zpracováním a hledáme podobný v ČR ZDÁ SE ŽE JSME HO I NAŠLI.Dejte prosím vědět jestli se vám to podařilo najít.Mnoho štěstí.

Re: Na webu www.najemnicicz.ic.cz v rubrice JE LIBO ISLAND ho zdravíme

(Lenka, 30. 1. 2012 23:02)

Už jsem se našla a našla jsem i příspěvek Pavly Dagsson, díky za odkaz. Vyptám se jí, co o tom ví víc. I vám přeju hodně štěstí.